Tynset kommune ønsker alle Gledelig Jul og Godt Nytt År! I stedet for julekort til kommunens samarbeidspartnere gis beløpet i år til Tynset Røde Kors. Tynset Røde Kors stiller med sine frivillige på førstehjelpskurs, som sanitetsvakter ved arrangement, bistår ved søk, og står klare til å rykke ut med både redningsmateriell og personell når små og store hendelser, ulykker eller kriser skjer. Tynset Røde Kors er frivillig samfunnsberedskap i praksis og er til stor støtte og trygghet for alle i kommunen.

Uværet Amy

Det varslede uværet Amy er på vei innover Sør-Norge og prognosene sier at dette også vil treffe Tynset kommune, spesielt Kvikne.
Husk å sikre og rydde løse gjenstander og vær forberedt på strømbrudd.
Dersom strømbrudd varer over tid vil det kunne få konsekvenser for telenettet, spesielt på Kvikne. Om telenettet er nede er Enan oppmøtepunkt for innbyggere på Kvikne som trenger å få kontakt med kommunen eller nødetater.

Følg med i lokale medier og på Meteorologisk institutt met.no

Se for øvrig Beredskap Tynset kommune og informasjon fra Statsforvalteren Innlandet